Поетична година «Чарівне слово поезії»
Поетична година «Чарівне слово поезії»

Поділитися новиною:

Поетична година «Чарівне слово поезії»

Щороку в березні світ відзначає Всесвітній день поезії. Щоб привернути увагу суспільства до поезії, як до джерела відповідей на багато питань людства, як до мистецтва - повністю відкритого людям, на 30 – ій сесії ЮНЕСКО у 1999 році було прийнято рішення: 21 березня кожного року відзначати Всесвітній день поезії. В Україні це свято відзначається з 2004 року

З нагоди Всесвітнього дня поезії в дитячій бібліотеці Нововодолазької селищної ради була проведена поетична година «Чарівне слово поезії». На захід завітали учні 7-х класів Нововодолазького ліцею №3 разом з вчителями В.М. Попель, О.М. Герус, Т.М. Бондаренко. Запрошеними гостями на заході були місцеві поети Н.Г. Калініна  і І.А. Скринникова.

Зі вступним словом до присутніх звернулася завідуюча дитячою бібліотекою В.І. Жижера. Вона ознайомила дітей з історією виникнення дня поезії, розповіла цікаві факти про поезію. Так, наприклад найдавніші вірші були написані в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду - ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першою поетесою. Відомо, що перші словники рим з'явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. Потім діти переглянули відеопрезентацію в якій були відтворені різні періоди в поезії від найдавнішої, представниками якої є Г.Сковорода, І.Котляревський, І. Франко, Т. Шевченко, Л.Українка, до сучасної. Це І.Малкович, Л.Костенко, Г.Кирпа.

В презентації була також відображена творчість поетів Нововодолажчини. Це Ірина Скринникова, Ніна Калініна, Оксана Мардус, Ірина Мироненко, Зоя Герус, Юлія Ткачова.

Поезія – це завжди неповторність. Нею ми захоплюємося, вивчаємо, презентуємо, а також пишемо власну. То ж до слова були запрошені поети наші земляки Ніна Григорівна Калініна та Ірина Анатоліївна Скринникова.

 Ніна Калініна є художнім керівником літературного об'єднання «Веселка», а також членом конгресу літераторів України. Вона пише вірші, як ліричні так і філософські і навіть гумористичні. Її вірші завжди теплі, дохідливі, сповнені любов'ю до матері, дітей, природи, друзів.

 Ірина Скриннікова є автором багатьох віршів, крім цього вона пише музику до творів українських поетів, а також до власних творів, прекрасно грає на гітарі і виконує пісні, які звучать на творчих вечорах у Новій Водолазі,  Харкові, на радіо та на телебаченні. Постійно бере участь у різноманітних фестивалях зі своїми власними творами. Поетеси читали дітям свої вірші, розповідали про те, як почали писати, як почули у своєму серці необхідність за допомогою слова донести людям свої почуття. А Ірина Скриннікова подарувала чарівний спів учасникам заходу, виконуючи пісні під гітару. Ці милі жінки надзвичайні люди: талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу.  Поезія — це стан їхньої душі, пісня, яка лине із самого серця. Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя, неповторний барвистий опис життєво-важливих цінностей, переживань, почуттів, емоцій. В цьому  сповна переконалися присутні на поетичній годині. 

До Дня поезії бібліотекарі дитячої бібліотеки В.А. Струкова  і С.І. Гарганенко підготували розгорнуту книжково - ілюстровану виставку з творами видатних українських та зарубіжних поетів, а також поетів рідного краю. З цією виставкою мали змогу ознайомитися учасники заходу та користувачі бібліотеки. На завершення зустрічі Ірину Скринникову та Ніну Калініну привітали бібліотекарі та вчителі з дітьми з їх професійним святом Всесвітнім днем поезії ,побажали творчих успіхів і  нових злетів і щоб  талант поетес був завжди оцінений  читачами.

Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Web-адреса: vodolaga-kultura.gov.ua/news/id/2167 | Переглядів: 1138Дата публікації: 10:11 22.03.2019
Начальник відділу

Євглевська Наталія Юріївна

Анонс подій
Подій не заплановано
Культура, туризм, молодь та спорт громади
Пошук