17 травня в Україні відзначають свято вишиванки. День вишиванки – Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння вишитого одягу. Автором свята є студентка історичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича а нині українська письменниця Леся Воронюк. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу чи садочок.
Нині свято набуває особливого змісту, адже демонструє, що українці-незламні духом, готові захищати свою країну, культуру та історію. В цей день в дитячій бібліотеці Нововодолазької селищної ради був проведений урок народознавства «Вишивана краса України» присвячений Дню української вишиванки. Завідуюча бібліотекою Жижера В.І. розповіла дітям про те, що вишивання – це давнє заняття людей в Україні, йому тисячі років та ознайомила дітей з найцікавішими фактами з історії вишиванок. Перші вишивки на території слов’янських країн мали більш релігійний зміст і оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі та всюди , де тіло було відкритим. А першим модником, котрий поєднав вишиванку з буденним одягом став Іван Франко, котрий носив її під піджак із сучасним вбранням. Саме у такому вигляді письменник зображений на 20 – гривневій купюрі. Люди вишивали чарівні рушники, які дарували потім своїм дітям у далеку і щасливу дорогу. На барвистих вишитих рушниках в Україні підносять дорогим гостям хліб, як найбільшу і найдорожчу святиню, бо хліб це саме життя. Але найкращим оберегом була вишита сорочка, бо вона захищала не тільки тіло від хвороб, але й душу від злих духів. Традиційно в Україні сорочку вишивала мати для сина чи доньки, вкладаючи у цей виріб свою любов, думи, мрії і світлі надії, щоб ішли сини у складну дорогу життя з маминим благословенням сміливими і сильними, мужніми і відважними, справжніми українцями.
З нагоди Дня вишиванки у дитячій бібліотеці до уваги користувачів бібліотекарями Струковою В.А. та Гарганенко С.І. була оформлена книжкова виставка «Чарівний світ вишиванки». Також діти переглянули відеофільм «Україна – вишиванка».
Піднесеного настрою присутнім додали читачі бібліотеки Немашкало Валерія, Довгопол Таісія, Карченкова Анастасія, які заспівали пісню «Вишиванка».