Книжкова виставка до Дня Перемоги
Книжкова виставка до Дня Перемоги

Поділитися новиною:

Книжкова виставка до Дня Перемоги

Все далі відходять грізні важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя, захистив рідну землю від ворогів

  В цьому році Україна та Європа відзначає 73 - тю річницю Перемоги над нацизмом у Європі. Цього дня по всій Україні вкриваються весняними квітами величні пам’ятники і скромні обеліски. Але ніколи не будуть забуті імена тих, хто в тяжкий для нашої країни час здійснив неповторні подвиги, хто не пощадив свого життя, заради щастя нинішніх поколінь.

  З нагоди Дня Перемоги у дитячій бібліотеці Нововодолазької селищної ради до уваги користувачів була оформлена книжкова виставка "Прочитай книгу про війну". Діти мають змогу ознайомитися з художньою літературою про війну та взяти почитати ці книги.

На книжковій виставці  представленні такі твори:

 Ю. О. Збанацький "Лісова красуня", "Славко", "Таємниця Соколиного бору". Повісті для середнього шкільного віку.
Друга світова війна торкнулася долі не тільки мільйонів дорослих громадян нашої країни, але й дітей. Про участь підлітків у боротьбі із фашистськими окупантами розповідається в повістях Юрія Збанацького «Лісова красуня», «Славко», «Балада про знамено».
Герой повісті «Лісова красуня» п'ятнадцятирічний Гриць Цибар замінив на посту лісничого старшого брата, який пішов на фронт воювати з німцями. Відчуваючи свою громадянську відповідальність, хлопець вирішив негайно встановити зв'язок з партизанським загоном і запропонував командиру свою допомогу в організації переправи  бійців через річку.

  У повісті «Славко» автор знайомить читача з однойменним юним героєм, Славкою Покорським та його друзями  — п'ятикласником Мицьком і восьмикласником Глеком. Підлітки надумали по одному звільняти в'язнів, яких кожного дня відправляли на роботу. Діти звільнили молодого лейтенанта Федька Бакуменка, сховавши його у підземеллі.

 Темі патріотичного виховання підростаючого покоління, уславленню героїчних вчинків  дітей у роки Другої світової війни Юрій Збанацький присвятив повість «Таємниця соколиного бору». Війна несподівано увірвалася у життя дітей прифронтового українського села. Мишко та його друзі Тимко і Сава — герої повісті «Таємниця Соколиного бору» — з перших місяців війни проти німецько-фашистських окупантів вирішили нещадно боротися з ворогом. Прагнення боротися з фашистськими загарбниками і помстися за смерть друга привели їх до партизанського загону. Разом з новим товаришем Васьком хлопці стали партизанськими зв'язними, вони розповсюджували листівки, передавали підпільникам листи і шифровки.
Як справжні партизани, хлопці тримали у секреті свою найбільшу таємницю, у найдорожчому для них лісі — Соколиному борі — вони влаштували підпільну землянку.

 Т.В. Кобзєва, О.В. Дьякова  "Вогненні роки: Нововодолажчина у Другій світовій війні".

Книга Т.В. Кобзєвої нашої землячки присвячена подіям Другої світової війни, що прокотилася територією Нововодолазького та Старовірівського районів Харківської області у 1941 – 1943 р.р. При роботі над книгою авторами використано багато архівних та документальних матеріалів, спогади місцевих жителів. У центрі даної книги  - нововодолажчани і старовіровці, які брали участь у бойових діях у лавах діючої армії та місцевого партизанського загону і за свої героїчні вчинки були нагороджені бойовими орденами і медалями, є і спогади простих мешканців Водолажчини.

В. Близнець  "Землянка"

Відомий український письменник Віктор Близнець в повісті «Землянка» розповідає про життя села на Кіровоградщині в перший рік після фашистської окупації. Війна поклала на дитячі плечі героїв твору – Мишка, Вовки, Яшка, батьки яких воюють на фронті, - непосильний тягар: замінити дорослих, бути серйозною підмогою в сім’ї.

Є. Гуцало "З вогню воскресли"

До книги відомого українського письменника, лауреата Державної премії ім. Т.Г.Шевченка, війшли повісті «З вогню воскресли», «Мертва зона», «Біль і гнів». Дії в них відбуваються  у роки Другої світової війни. Автор розповідає про боротьбу з фашистськими  поневольниками, героїзм людей, що вистояли у цій війні і перемогли ворогів. Сюжет повістей сповнений драматизму, персонажі стають учасниками складних пригод, на них часто чекає смертельна небезпека.

  Шановні користувачі бібліотеки та всі мешканці Нововодолазької ОТГ!  Ознайомитися детальніше з художніми творами про Другу світову війну ви можете завітавши до дитячої бібліотеки Нововодолазької селищної ради.  

 

 

 

Альбом:
Альбом:
Альбом:
Web-адреса: vodolaga-kultura.gov.ua/news/id/1064 | Переглядів: 1173Дата публікації: 14:00 04.05.2018
Начальник відділу

Євглевська Наталія Юріївна

Анонс подій
Подій не заплановано
Культура, туризм, молодь та спорт громади
Пошук