«Найкращий читач України»
«Найкращий читач України»

Поділитися новиною:

«Найкращий читач України»

Вже стало гарною традицією в Україні щорічно, починаючи з 2003 року, проводити Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України»

   Цей конкурс  проводиться за ініціативи громадської організації «Форум видавців» та Національної бібліотеки України для дітей. На ньому зустрічаються найактивніші читачі – учні 6, 7 класів та їх улюблені літературні герої. Конкурс проводиться з метою заохочення дітей до читання, вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, популяризації найкращих надбань  української  і світової класичної й сучасної літератури, привернення уваги громадськості, державних і недержавних установ і організацій, засобів масової інформації до проблеми дитячого читання. Це свято присвячене її Величності книзі і дітям, які володіють чудовим талантом  - умінням читати.

   Організатором конкурсу «Найкращий  читач України – 2018» на регіональному рівні  була ОКЗ  «Харківська обласна бібліотека для дітей» за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

   Переможцем другого етапу в  Нововодолазькій районній дитячій бібліотеці стала Дар’я Синило учениця 6 – класу Нововодолазької гімназії та Діана Немашкало учениця 7 – класу Нововодолазької гімназії.  Ці дівчата приймали участь в 3 – му етапі конкурсу, що проходив в Харківській обласній бібліотеці для дітей 17 – 19 квітня 2018 року. В конкурсі взяли участь учні 6,7 класів найкращих читачів дитячих бібліотек Харківської області. Компетентне журі оцінювало виступи дітей. В склад журі увійшли: А.А. Гавриш  представник Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Р.А. Драган зам. директора Харківської обласної бібліотеки для дітей, представники Харківського педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, актор театру Шевченко малої сцени «Березіль» М.І. Мох та завідуюча сектором прогнозування та інновацій В.М. Лупіцька.

  Всі учасники конкурсу на розгляд журі повинні були розповісти  про свою улюблену книгу, що не вивчається за шкільною програмою, а також представити власну творчу роботу ( міні – твір, есе присвячений культурній спадщині регіону, малюнки, поробки, електронні презентації тощо), які характеризують будь – який художній твір, конкретного літературного героя або письменника.

   Наші нововодолажчанки Дар’я Синило і Діана Немашкало з гідністю виступили на обласному конкурсі. Дар’я  любить читати художню літературу особливо твори  сучасних українських та зарубіжних письменників. На розгляд журі Даша представила  твір Марини Павленко «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?». В цьому творі розповідається про життєву історію брата і сестри Ганнусі і Ромчика Сойченків. Життя цих дітей складне, але вони прагнуть щастя як і їх однолітки. Діти з незаможньої родини. Вдома на них чекає не лише любляча мати, яка працює на кількох роботах , щоб прогодувати дітей, але й батько  - алкоголік.  Позбавлені повноцінної опіки дорослих, діти змушені самостійно давати собі раду. Малі Сойченки живуть і виборюють своє право на щастя, вони не змирилися з ярликом «діти вулиці». Вони такі самі діти, як їхні благополучні друзі, просто їм не пощастило. Прониклива і правдива повість Марини Павленко про двох  дітей, які вірять в майбутнє, написана для дітей, а уроком вона слугує саме дорослим. 

   А ще Даша намалювала до художньої книги М. Павленко «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів»  гарний  малюнок та зробила електронну презентацію.

   Діана любить читати фантастичні твори. На розгляд журі вона представила  книгу Крістофера Паоліні «Ерагон». В театралізованій формі  в костюмі драконихи Сапфіри,  що прилетіла з казкової країни Алагейзії  Діана розповіла захоплюючу історію про дракониху та її сміливого друга Ерагона. Дівчинка пропонувала своїм одноліткам учасникам конкурсу «Найкращий читач 2018 року» зануритися в чарівний світ фентезі, в велетенську кількість таємниць, які хочеться розгадати. До книги, яку представляла на конкурсі , Діана виготовила  дракона і намалювала малюнок до цього твору та зробила електронну презентацію.

  Дівчата змістовно і гарно виступили на обласному конкурсі та були відзначені  як лауреати. Вітаємо наших кращих читачів Дар'ю Синило  та Діану Немашкало.

   А ще хочеться звернутися до всіх читачів Нововодолазької  дитячої бібліотеки і взагалі  до всіх дітей нехай книги входять у кожен ваш дім. Шануйте й бережіть їх. І тоді весь розум, мудрість і людська доброта перейдуть до вас через книги.

               Завідуюча районною дитячою бібліотекою В.І. Жижера 

 

 

Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Web-адреса: vodolaga-kultura.gov.ua/news/id/1055 | Переглядів: 632Дата публікації: 12:34 02.05.2018
Начальник відділу

Євглевська Наталія Юріївна

Анонс подій
Подій не заплановано
Культура, туризм, молодь та спорт громади
Пошук